Фігурне катання та хокей є високоактивними та витонченими видами спорту. І жінки, і чоловіки однаково захоплюються фахівцями на ковзанах. Малята та молодь люблять проводити вихідні та свята на ковзанці. Веселе та енергійне заняття приносить багато позитивних вражень. Якщо ви вирішили частіше ходити на льодові заняття – це означає, що вам необхідно купити особистий інвентар для катання. Хороше екіпірування не може коштувати дешево, тому потрібно вивчити правила догляду за ковзанами та комплектуючими, щоб збільшити термін служби спортивного взуття.

Догляд за лезами

Після катання ніколи не залишайте мокрі ковзани. Вони зверху і всередині просочуються вологою від снігу, що тане, і льоду. Це може призвести до втрати форми самого шкіряного черевика, шнурків і появи іржі на лезо. Найчастіше жовтіють недорогі метали з нікельованим покриттям, яке швидко стирається. Леза при зберіганні та транспортуванні повинні бути завжди сухими та чистими. Тільки під час тренування вони можуть піддаватись впливу води.

Спеціальні серветки, що вбирають, служать вологопоглинаючим засобом для протирання взуття після тренування. А тканинні захисні елементи оберігають їх від температурних режимів та утворення крапель. У продажу представлені ще й корпусні пластикові або гумові чохли. Але вони призначені лише для захисту леза від пошкодження. Увібрати воду такі вироби не здатні. Ці чохли ще використовують, щоб не порізати спортивну сумку та її вміст. Зберігати в них свої ковзани не рекомендується, адже вони зовсім не захищають від корозії та іржі. Коли приносите взуття додому – ще раз добре протріть леза. Згодом ви побачите, що такі нехитрі маніпуляції забезпечують довгу зносостійкість вашого спортивного взуття.

Заточення

Догляд за лезами ковзанів не закінчується на сухості та чистоті. У процесі носіння коник обов'язково тупиться. Найшвидше цей процес відбувається у новачків, які ще нестійкі на льоду. Ковзани завжди повинні бути ідеально заточеними. Гострий наконечник дозволяє тримати рівновагу, швидко кататися та відточувати фігури та трюки.

Періодичність та регулярність заточування виробу залежить від:

  • часу та завантаженості;
  • гостроти попереднього заточування;
  • льодового покриття;
  • маси спортсмена.

 Визначити коли затупився метал дуже просто. Якщо ваші щиколотки   почали сильно втомлюватися і затікати, стопа зісковзує при   відштовхуванні або йде вбік – вам час на профілактику.

Існує кілька способів, щоб перевірити лезо. Добре заточений коник,  гострий як ніж. Їм можна зробити надріз на папері чи тканини. Щоб  відчути зазубрини, акуратно притисніть лезо двома пальцями і плавно пройдіть вздовж металу. Виріб настав час віддавати на оновлення, коли ви намацали багато дрібних ямок або кілька, але досить великих. Візуально оцінивши лезо, можна помітити нерівності і сточення. Неістотні дефекти видаляються універсальним точильним пристроєм. Щомісяця перевіривши гостроту металу можна уникнути небажаної іржі та глибоких вм'ятин.

 

Догляд за черевиками

Після тренування завжди оглядайте ковзани. Краще відразу виявити пошкодження та усунути його. Зіпсований шнурок потрібно замінити до того, як він спровокує несподівані небезпечні ситуації на льоду. Добре просушені черевики будуть комфортними та прослужать довше.

Поради експерта магазину Флеш скейт:

  • змащуйте взуття водовідштовхувальним кремом;
  • висушіть підошву черевика, щоб уникнути гниття та зміщення леза;
  • спершу розносите шкіряні ковзани, тільки потім можна виконувати стрибки та складні елементи;
  • взуття повинне сісти по нозі і набути форми, тільки тоді можна уникнути тріщин при навантаженнях;
  • ковзани ніколи не сушать на обігрівачі, просто послабте шнурівку та залиште їх у просторій кімнаті з оптимальною температурою;
  • спеціальні ароматизовані склади вбирають вогкість та запах;
  • використовуйте міцні та вологостійкі шнурки.

Гарний догляд здатний набагато продовжити життя улюбленому виробу.

Зберігання ковзанів

Зберігаються ковзани в місцях, що провітрюються. Не потрібно поміщати виріб у чохол, пакет та виносити на мороз. На літній період прибирають лише висохле та чисте взуття. Внутрішню частину щільно набийте зім'ятим газетним папером.Вона виключить деформування і утримає рівний корпус протягом усього часу. Леза покривають спеціальним консервуючим мастилом. Слідкуйте за цілісністю шнурівки. Обов'язково перевірте їх на міцність та неушкодженість. Добре законсервовані вироби без проблем протриматимуться до наступного походу.