Зацікавити дитину якимось спортивним заняттям можна лише показавши власний приклад. У активних батьків найчастіше народжуються спритні та рухливі діти. Але нерідко трапляється так, що малюк сам виявляє інтерес до спортивних ігор та розваг. Порадьтеся з лікарем, перш ніж віддавати дитину на заняття. Занадто великі навантаження заборонені дітям віком до 5 років. Недостатньо розвинений скелет та м'язи, психологічне здоров'я та емоційна готовність можуть не перенести насичених та тривалих тренувань.

Щоб викликати в дитини інтерес до спортивних катань, важливо створити певні умови комфорту. Він може подивитися, як займаються інші діти, як виконують трюки досвідчені спортсмени і як весело може проводити час і він. Вперше фахівці рекомендують приходити на ковзанку без ковзанів. Дитина повинна адаптуватися та звикнути до нової обстановки. Головне уникнути страху та переляку перед катанням. Запропонуйте дитині покататися з досвідченим інструктором на допоміжних ходунках. Веселі іграшки завжди мають у своєму розпорядженні дітей до приємних занять. Вони можуть мати форму химерних тварин та мультяшних героїв. Якщо дитині сподобається – прийдете на ковзанку наступного разу вже з ковзанами.

На чому вчити кататися малюка

Для першого разу краще взяти ковзани в оренду. Дитина має спробувати самостійно стояти на слизькій поверхні. Для подальших занять потрібно придбати власний інвентар. Ковзани нескладно підібрати враховуючи всі особливості. Надягніть у міру щільну шкарпетку і походіть по підлозі. Ніколи не купуйте ковзани на виріст. Вільний виріб може спричинити травму. Винятком у цьому випадку будуть лише спеціальні розсувні моделі. Слідкуйте за гостротою леза. Затуплені металеві частини не дозволяють добре ковзати по льоду. Купивши нове взуття, обов'язково віддайте його на сервісне обслуговування. Заводське заточування не гарантує потрібну гостроту.

Фітнес-ковзани

Такі моделі чудово захищають гомілкостоп і мають теплі вкладиші. Застібки-кліпси міцно фіксують ногу, допомагаючи утримувати рівновагу. Вони швидко захлопуються не витрачаючи зайві сили малюка, в той час, як вироби на шнурках займають занадто багато часу. Тим більше потрібно мати особливі навички, щоб впоратися з довгими стрічками. Фітнес-ковзани досить практичний варіант для спортсмена-початківця. Розсувна модель забезпечує тривале використання. Її вистачить одразу на кілька сезонів. Універсальна система збільшення здатна розширити коник від 4 до 8 розмірів. Вам не доведеться щорічно купувати взуття, якщо стопа вашої дитини зросла.

Фігурні та хокейні

Для професійного спорту потрібне відповідне екіпірування. Хокейні чи фігурні ковзани суттєво відрізняються від звичайних прогулянкових моделей. Вироби поділяють за функціями та призначенням. Експерти магазину Флеш скейт виділили основні критерії підбору спортивного взуття:

  • для фігурних видів підбираються лише звичайні моделі;
  • з натурального матеріалу має складатися не тільки основа, а й танкетка;
  • вироби при носінні стають зручнішими, лягають по ступні;
  • фігурні вироби підходять для тренувань та вільного катання;
  • хокейна модель забезпечить динаміку рухів та маневреність у грі.

Навчіть дитину утримувати центр тяжкості та переносити навантаження з однієї ноги на іншу. Такі маніпуляції дозволять малюкові впевнено ставати, рухатись і не спотикатися про зуби.

Ковзани на двох полозах

Для спортсменів-початківців розробили ковзани з двома опорними лезами. Двополозна конструкція забезпечує стійке положення для повільного звикання. Якщо дитина навчиться добре триматися на такому взутті, йому буде простіше перемикнутися на черевики з монолезом. Буває і навпаки. Діти так сильно звикають до подвійних ковзанів, що їм дуже важко переучуватися на одинарні. Утримувати рівновагу на одному лезі значно складніше.

Ходунки

Застосування ходунків дозволить безболісно познайомити вашого малюка з ковзанкою. Яскраві забарвлення та сучасні моделі допомагають дитині адаптуватися у новому середовищі. Діти відчувають підтримку та опору. У них зникає страх і невпевненість. Після занять на ходунках дитина легко перемикається на складніші форми катання. Поради досвідченого інструктора направляють та координують рухи маленького спортсмена. Професійні фігуристи теж починали свій шлях із освоєння ходунків, незграбних кроків та незграбних прокатів. Все більші досягнення починаються з маленьких спроб та завзятої праці.

Заняття з інструктором

Щоб ваша дитина пішла у професійний спорт і досягла певного рівня спочатку потрібно записати її в клуб, де проводяться не тільки групові, а й індивідуальні тренування. Заняття зі спеціалістом дуже важливі для спортсмена-початківця. Тренер покаже, як тримати баланс, рухатися, сповільнюватися і правильно падати.Фігурне катання та хокей допоможуть розвинути силу та витривалість вашої дитини. Льодові спортивні ігри стали особливо популярними у наш час. Багато дівчаток і хлопчиків мріють стати переможцями та здобути медалі. Робота з тренером забезпечує максимальну результативність та продуктивність занять.

Навчання падінням

Кожен професійний спортсмен у своєму житті падав тисячу разів. На ковзанці неможливо уникнути таких ситуацій. Щоб зменшити силу удару, фігуристи використовують спеціальну техніку. Вони спочатку тренуються на звичайній підлозі і тільки потім застосовують прийоми на льоду. Правильним падінням вважається приземлення на бік. М'яка частина стегна здатна витримати велике навантаження так як саме там розташований великий міцний м'яз. При втраті рівноваги потрібно нахилитися вперед, притиснувши до грудей підборіддя і постаратися сісти, щоб коліна не впали на лід.

Перші кроки

Щоб самому навчити дитинча катання, потрібно виконати певні вказівки. При спільних тренуваннях рекомендовано користуватися цією інструкцією:

  • дайте спортсмену час, щоб звикнути;
  • починайте тренування з простих кроків;
  • ноги повинні підніматися досить високо;
  • випряміть корпус та візьміться за опору;
  • прокотіться з дитиною тримаючись за руки;
  • катання має приносити задоволення;
  • вчимося відштовхуватися, ковзати і гальмувати;
  • уникайте небезпечних нахилів назад;
  • додайте до занять елементи гри;
  • систематично відвідуйте тренування.

Вселіть малюку любов до занять, намагайтеся якнайчастіше ходити на ковзанку і не закидайте раніше вивчений матеріал. Підберіть спорядження за віком. Воно забезпечить максимальну підтримку та результативність.