Веселі вуличні розваги нерідко призводять до серйозних забитих місцям і саднам. Початковим завданням після придбання самокату, велосипеда чи скейту є забезпечення максимального захисту тіла. Дотримуючись основних зобов'язань та правил безпеки, ви можете уникнути небажаних наслідків.

Забиті руки і ноги не найнебезпечніше, що може статися в момент падіння. Набагато страшніші різні травми кісток черепа, лицьового скелета, м'яких тканин голови та непритомність. Щоб убезпечити себе та свою дитину на спортивній прогулянці завжди надягайте захисний шолом. Ця корисна звичка збереже найцінніше – ваше здоров'я!

Основні умови при виборі шолома

Шолом спочатку був придуманий, щоб захистити череп воїна від ударів, що завдаються. Сьогодні він знайшов широке поширення у всіх сферах людської життєдіяльності, які пов'язані з механічними ушкодженнями головної частини тіла. Ось 6 основних спортивних занять, якими неможливо займатися без захисту голови:

  • міські катання;
  • сходження на гору;
  • мотоциклетний спорт, спуски на великій швидкості;
  • спортивні зимові ігри;
  • парашути, дельтаплани та параплани;
  • водні сплави та байдаркові змагання.

Шолом є засобом захисту, а не іміджевим елементом. Тому початковою умовою вибору є не цінова політика та престиж марки виробника, а стійка посадка на голові та володіння виробу певними правильними властивостями. Головними показниками, якими має володіти головний аксесуар, називають:

  1. Пропорційність черепа і виробу. Виділяють 5 варіантів конфігурацій, з яких потрібно підібрати відповідну саме вам. Неправильна форма шолома приносить лише незручності користувачеві, вона натиратиме і всіляко заважатиме. Його неможливо розносити, розтягнути або ще якось адаптувати до своїх фізіологічних особливостей.
  2. Розмір виробу. Його можна визначити, просто вимірявши коло голови. Аксесуар повинен міцно прилягати до поверхні, допустимий простір між головою та виробом – товщина одного вашого пальця.
  3. Сертифікати та документи, що підтверджують оригінальність товару. Фірмовий шолом завжди відповідає обов'язковим якісним показникам та стандартним вимогам. Позначення номера документа можна знайти на ремінці або на лямці.
  4. Матеріали та виготовлення. Полістирольна піна вистилає внутрішню поверхню аксесуара, забезпечуючи гасіння сили ушкодження при ударі об тверду поверхню. Верхню частину виготовляють із термопластичних, композитних, скловолоконних або карбонових матеріалів.

Тільки якісний та сертифікований виріб гарантовано стане вашим надійним захистом, а можливо навіть порятунком.

Правила вибору захисного шолома за розміром

На ринку захисних компонентів представлено величезний асортимент різних товарів для дітей та дорослих. Кожен колісний транспорт вимагає акуратного та відповідального використання, будь то електросамокат, ролики, велосипед, скейт чи лонгборд. Немає жодної різниці на чому кататися, при падінні всі травми однаково схожі. Тому без запобігання не обійтися. Спортивне екіпірування включає сукупність одягових елементів, уборів голови та спорядження, які служать бар'єром, оберігаючи людину від пошкодження. Аксесуари поділяються за своїм функціональним призначенням та за індивідуальними показниками.

Як підібрати правильну модель для захисту голови. Чим потрібно керуватися? Вибір спортивного шолома полягає у визначенні необхідного розміру. При вимірі кола черепа гнучку стрічку розташовують трохи вище вух і на пару сантиметрів вище брів. Досить часто покупці роблять велику помилку. Вибравши виріб, що не підходить за формою голови, вони можуть прорахуватися і з розмірним показником. Це неправильне рішення може бути небезпечним для життя. Шолом безперечно відрізняється від шапки. Тому він повинен забезпечувати безпечне та комфортне використання.

Щоб підібрати аксесуар, який ідеально на вас сяде, потрібно визначити точний розмір та форму. Ці показники мають повністю відповідати голові спортсмена. Аксесуар, за умови правильного підбору, повинен забезпечувати щільну посадку на голові, не здавлювати її і не з'їжджати.

Підбір шолома за матеріалами виготовлення

Захисні шоломи відрізняються не тільки модельним та розмірним виконанням, але й матеріалами з яких вони виготовлені. Внутрішня підкладка завжди складається з пінного полістиролу. Цей пластичний полімер добре тримає форму і застосовується для перерозподілу енергії, що пошкоджує. Він здатний забезпечити надійність та твердість при ударі, правильно зминається, поширюючи навантаження по поверхні черепа.

Поверхня аксесуара має форму каски, виготовленої з технологічного пластикового матеріалу, міцної пластмаси або полікарбонату. Вона виконує функцію стримування, що зменшує травмуючу силу при зіткненні з асфальтовим покриттям або землею. Ковзаючі властивості корпусу дозволяють убезпечити голову від різкого гальмування та руйнівної зупинки.

М'які вкладиші та підкладкові тканини є поглиначами поту при спортивних навантаженнях. Вони надають виробу комфортабельність і зручність при носінні, можуть бути нероз'ємними, що виймаються. Ремінець-застібка служить надійною фіксацією шолома на голові. Саме він регулює ступінь утримування та розмір обхвату. Козирок покликаний захищати очі від пилу, забруднень, гілок та сонячних променів.

Потрібно розуміти, що сертифікований правильно підібраний за розміром і формою шолом не поступається в характеристиках міцності більш дорогим моделям. Відмінністю буде лише рівень комфорту, високотехнологічність матеріалів і тяжкість виробу.

Ідеальний дитячий шолом: як вибрати та не помилитися?

Дитячому екіпіруванню приділяють особливу увагу. Рухливі види спорту завжди несуть небезпеку та травматизм. Щоб виключити серйозні ушкодження, необхідно з усією відповідальністю ставитися до вибору шолома для малюків. Спочатку потрібно визначитися для чого саме застосовується виріб. Тому що спорядження для катання на велосипеді, роликових ковзанах чи сноуборді конструктивно відрізнятимуться один від одного.

Параметри підбору дитячого аксесуара:

  • розмір;
  • регулювання;
  • вага;
  • дизайн;
  • вентилювання;
  • якість.

Маленькі спортсмени дуже рухливі та не обережні. Шолом повинен відповідати розміру голови дитини. Неприпустимо купувати надто маленький або навпаки просторий виріб на виріст. Вимірявши коло черепа, можна точно підібрати зручний аксесуар і по глибині, і по посадці.Бажано вибирати модель з можливістю регулювання. Кріпильні лямки є надійним тримачем для шолома і не дозволяють йому з'їжджати на потилицю або на очі. Ще одним важливим показником є вага. Він впливає на зручність при носінні і загальну стомлюваність.

Дизайн шолома обов'язково має подобатися вашій дитині. Яскраві забарвлення та незвичайні малюнки прикрашають зовнішній вигляд і роблять малюка помітнішим для водіїв та пішоходів. Рівень комфорту виробу підвищує функцію вентилювання та повітропроникності. З нею в будь-яку погоду голова дитини не спітніє і добре провітрюватиметься. Підберіть модель, виготовлену з якісних матеріалів і пам'ятайте, що надійна фірмова річ не може коштувати дешево.

Як вибрати шолом для катання на електросамокаті та для різних трюкових елементів?

Шолом повсюдно використовується у тих видах активності, де є хоч найменший ризик, пов'язаний із травмою голови. Більше того, існує безліч занять, у яких заборонено брати участь без захисту. Більшістю із них обов'язково передбачено використання цього аксесуара. Отримати допуск до таких заходів без захисного шолома просто неможливо. Стильна і красива екіпіровка завжди підкреслює майстерність та професіоналізм спортсмена.

Електросамокат - це сучасний та модний пристрій. Він може розвивати досить швидку швидкість, тому нерідко стає учасником аварії на проїжджій частині та на тротуарі. Щоб уберегтися від неприємних наслідків, рекомендується одягати захисний шолом. Для самокатів ідеально підходять фітнес моделі, шосейні та аксесуари у формі котелків.

Для виконання трюків та різних прийомів потрібна певна вправність та досвід. Під час відпрацювання спритності спортсмени нерідко падають. Серйозні удари здатні сильно пошкодити тіло та голову. З огляду на цей факт, придбання шолома буде повністю правильним рішенням. Захисний казанок уберігає потиличну, тім'яну, скроневу та лобову частину голови, не створюючи сторонніх перешкод очам та вухам користувача.

Плюси та мінуси купівлі шолома

Багато розважливих та ощадливих користувачів вирішують не купувати захисне екіпірування. Зекономивши сьогодні, можна сильно пошкодувати вже завтра. Нав'язливі продавці не дарма пропонують купити шолом, щитки для ліктів та колін, шорти та рукавички. Всього одне серйозне падіння може спричинити незворотні травмуючі наслідки, після яких потрібно розпрощатися з улюбленим заняттям. Якісний та практичний аксесуар дозволяє пом'якшити силу та зменшити шкідливий вплив при ударі голови об асфальтове покриття або залізобетонний бордюр.

Якщо розглядати ситуацію щодо дітей, то їхнє здоров'я - це найдорожча річ у світі. Тому покупка захисту своєї дитини вважається обов'язковою умовою кожного з батьків.

Придбання шолома має свої незаперечні плюси:

  • захист від ударів та падінь;
  • максимально знижується ймовірність травмування;
  • економія грошей та часу витрачених на лікуванні та діагностику;
  • додаткова впевненість та психологічний спокій.

Серед мінусів варто зазначити:

  • високу вартість;
  • незручність використання;
  • неправильно підібраний за розміром і формою шолом може натирати і заважати користувачеві;
  • низька якість виробу;
  • важко змусити дитину користуватися аксесуаром.

Щоб купити дійсно комфортний та зручний захисний шолом, і скористатися всіма його позитивними якостями необхідно підібрати відповідні саме вам характеристики: конфігурацію, посадку, розмір та матеріал.

Правила догляду та чистота шолома

Період якісного використання шолома можна продовжити, якщо правильно зберігати його та проводити своєчасний догляд. Миється виріб за допомогою м'якої губки та мила. Ніколи не використовуйте агресивні засоби для чищення, вони можуть пошкодити поверхню. Внутрішня частина завжди стирається вручну.Не можна зберігати аксесуар під прямим сонячним промінням і піддавати високим температурним режимам. Несприятливе середовище пошкоджує матеріали та знижує властивості міцності. Оптимальний варіант – затишне темне місце з вологістю повітря не більше 60%.

Не давайте свій шолом у користування друзям та знайомим. Ви повинні бути впевнені, що ваш аксесуар повністю придатний для використання. Падіння та удари можуть знизити захисні функції та зруйнувати виріб. Навіть якщо не видно зовнішніх вад, шолом може бути зіпсованим. Термін служби якісного аксесуара складає 5-6 років. Після цього необхідно замінити виріб на новий, оскільки з часом знижуються необхідні показники надійності.

5 топових порад при підборі шолома

Інноваційні матеріали та сучасні технології безперечно збільшують захист та комфорт шолома, але завжди необхідно пам'ятати і про основні правила підбору. Тільки виділивши головні показники, можна легко вибрати потрібний аксесуар:

  • Спочатку потрібно визначитися із видом спортивного заняття. Для різних катань призначено різні вироби. Підібравши правильну модель, глибину посадки та розмір, зверніть увагу на вторинні, не менш важливі властивості: тип застібки, вентиляцію, виробника та сертифікати. Здавалося б, ці дрібні деталі не такі важливі, але саме вони створюють додаткову зручність та комфорт.
  • Далі необхідно приміряти шолом та відчути, як він сидить. Розпустіть ремені та лямки, надягніть виріб рівно на середину голови так, щоб аксесуар не сповзав на очі або потилицю.
  • Шоломи виготовляють за американськими та європейськими стандартами. Вони мають невеликі конструктивні відмінності. Підберіть відповідну модель, забарвлення та комплектацію, звертаючи увагу на надійність виробника та гарантію якості.
  • Ніколи не купуйте захисні вироби із рук. Ви, напевно, не можете знати хто, коли і як використовував товари до вас. Згодом експлуатаційні та міцнісні властивості аксесуара значно зменшуються. А якщо шолом піддавався ударам і сколам, він може стати абсолютно марною річчю, нездатною захистити вашу голову.
  • Пристрої додаткової зручності та розширені характеристики збільшують функціонал аксесуара та створюють стильний образ. Особливий дизайн і комфортне користування створюють такі деталі як: захисний козирок, гарнітурний комплект, комірки для навушників та кріплень окулярів, сонячна лінза, додаткові штори підборіддя, вентиляція і навіть підсвічування зі світлодіодами.

Кожен скейтбордист, ролер, самокатчик і екстремальний трюкач просто зобов'язаний свідомо підходити до питання безпеки свого улюбленого заняття. Створивши максимальний захист для голови та тіла, можна уникнути травмонебезпечних наслідків та серйозних ушкоджень. Спорт покликаний приносити лише радість та задоволення.