1. Особливості вибору лонгборду
  2. Яку форму лонгборду вибрати?
  3. Особливості форми деки
  4. Який матеріал лонгборду вибрати?
  5. Жорсткість лонгборду
  6. Вибір коліс
  7. Правила догляду за лонгбордом

Лонгборди знову вриваються в життя любителів активного дозвілля, пропонуючи їм відставити убік скейтборд і спробувати класичний варіант.

В цілому лонгборд є породженням бажання серферів, які намагалися навіть на суші не забувати про своє хобі. У середині п'ятдесятих років люди вирішили перенести дошку на землю, додавши їй колеса і зробивши придатною для катання. Згодом були придумані мініатюрні версії дошки, які вражали різноманітністю. Проте варто відзначити, що незабаром багато хто награвся у вдосконалені версії і повернувся до витоків. Головною перевагою лонгборда є той факт, що він дозволяє досягти гарного ковзання, що забезпечує високу швидкість їзди.

Лонгборд: особливості вибору дошки

Купівля дошки – відповідальний крок, до якого варто підходити всебічно. Важливо розуміти, що потрібно приділити особливу увагу деталям, щоб підібрати якісний виріб. Насамперед варто проаналізувати стиль катання (карвінг, денсінг ...), адже від нього залежатиме тип дошки, розмір коліс та ряд інших факторів.

Карвінг та круїзинг - схожі між собою стилі, при яких можна використовувати однакові дошки. Легке ковзання під час прогулянок містом допоможе забезпечити лонгборд розміром до 72-115 см. Коротші моделі стануть ідеальним рішенням для виконання маневрів і нетривалих прогулянок. З першого погляду вони схожі на звичний скейтборд, а також мають форму так званої "риби".

Найбільш популярними варіантами є моделі середніх розмірів. Вони зазвичай у довжину до 100 см і стають універсальним інструментом як для новачків, так і професіоналів. Вони відрізняються стабільністю, плавною манерою їзди та можливістю тривалого катання.

Урізноманітнити трюки та катання можна за допомогою деки, яка відрізняється підняттям та звуженістю.

Дошки понад 110 см завдовжки менш популярні, проте теж мають попит серед любителів швидкого катання.

Форма деки: яка буває і що потрібно знати

Дека грає ключову роль лонгборді. Манера їзди, маневреність та можливість виконувати трюки залежить багато в чому від її типу.

За формами дека буває:

  • Симетрична. Відрізняється однаковими ходовими якостями, незалежно від типу їзди: хвостом або носом. Підходить для фрістайлу та маневрів на 180 градусів.
  • Спрямована. Особливість даунхіла, карверів та круїзерів. Їде лише вперед.

В нашому магазині "Флеш скейт" продаються гібриди цих двох типів, які стануть чудовими помічниками в освоєнні нової активності як для новачків, так і професіоналів.

Особливості форми деки

Отримати насолоду від катання можна тільки в тому випадку, якщо приділити увагу всім деталям. Форма деки грає особливу роль у процесі їзди, що вимагає ознайомлення з усіма її видами:

  • Камбер. Вигнута посередині, що дає дошці більше пружності. Відмінно підходить для спокійної їзди та карвінгу.
  • Конкейв. Характеризується поперечним вигином, при якому краї дивляться нагору, а середина увігнута вниз. Головною функцією такого виду є можливість райдера добре упиратися в дошку, без зісковзування.
  • Рокер. Вигнута вниз дека дозволяє давати впевненість на швидкості та корисна при слайдах.
  • W-конкейв. Має два вигини, які наслідують букву W. Підходить для моделей для даунхілла та фрірайдингу.

Обов'язково варто звертати увагу на особливості деки, щоб придбати гарний лонгборд, який допоможе втілити всі бажання на дошці.

Матеріал – це важливо

Купуючи лонгборд, хочеться підібрати модель, яка буде відрізнятися якістю, міцністю та тривалим терміном служби. У такому випадку особливу увагу варто приділити матеріалу деки. Найкращими варіантами вважаються:

  • Бамбук + скловолокно. Відрізняються середньою твердістю, легкістю. Підходить для моделей із середньою швидкістю.
  • Береза ​​та клен. Деревина накладається ущільненими шарами. Їхня кількість безпосередньо впливає на вагу та жорсткість дошки.
  • Композитні високотехнологічні матеріали. Вирізняються високою вартістю. Підходять для професіоналів. Головними особливостями моделей є міцність, термін служби та жорсткість.

У каталозі магазину "Flash Skate" можна підібрати моделі різного типу, які відрізнятимуться жорсткістю, ціною та видом деки.

Жорсткість лонгборду

Жорсткість деки безпосередньо впливає на її стабільність та передбачуваність. Вищі показники дають гарантію, що дошка добре справлятиметься на швидкості та рівній дорозі, але при недоліках на покритті, амортизація не справлятиметься. М'яка ж дека не дасть так відчути всі нерівності.

Слід зазначити, що жорсткість підбирається залежно від стилю:

  • Круїзинг. Найбільш м'яка дошка. Ефект буде у вигляді приємної їзди та гарної амортизації.
  • Фрістайл і фрірайд. Середній рівень жорсткості дошки. Особливістю є хороша стійкість та пружинистість.
  • Даунхіл. Найбільш жорсткий варіант деки дозволить забезпечити впевненість та стабільність на великій швидкості.

Жорсткість безпосередньо впливає на стиль їзди та можливість виконання трюків.

Вибір коліс

Колеса для лонгборда варто вибирати за трьома основними критеріями:

  • Жорсткість коліс. Підбирається залежно від стилю їзди та ваги скейтера.
  • Діаметр. Підбирається відповідно до довжини дошки. Чим більше колеса, тим швидша їзда та накат.
  • Підшипник. Кожне колесо має два підшипники з маркуванням ABEC та цифрою від 3 до 11, яка відповідає за його клас та швидкісні можливості.

Для початківців підійдуть вже зібрані моделі лонгборда, а охочим створити унікальний виріб можна самостійно підібрати складові.

Правила догляду за лонгбордом

Термін служби дошки залежить від догляду за нею. Згодом комплектуючі можуть розхитуватися та втрачати свої властивості. Вирішити цю проблему можна за допомогою сервісних центрів, які проведуть професійний огляд дошки та виправлять усі проблеми.

Лонгборд важливо підтримувати у чистому вигляді. Це не тільки допоможе довше зберегти його в первісному вигляді, але також дасть змогу отримувати максимум задоволення від їзди.