Щасливе дитинство - це час, проведений в активних, безтурботних і яскравих іграх. Іноді - зі збитими колінами, які лікуються зеленкою, але завжди - зі сміхом і веселощами. А тому перед вами не може стояти питання, чи потрібно купити дитячі ролики своїй малечі. Якщо хоче - звичайно, купити! Але важливо правильно підібрати розмір. Про це ми сьогодні і поговоримо.

Дитячі роликиДитячі ролики: функції і роль у фізичному розвитку

Катання на роликах - це в першу чергу спорт. В процесі розвиваються різні групи м'язів і системи організму:

- вестибулярний апарат;

- дихальна система - особливо при подоланні нерівностей і бар'єрів;

- серцево-судинна система. Катання на ковзанах відмінно замінить собою нудну кардіотренування на біговій доріжці;

- координація рухів. Дитина вчиться керувати своїм тілом, тримати баланс і рівновагу;

- зміцнення м'язів рук, ніг, тулуба.

30 хвилин катання на роликах з середньою швидкістю дозволяє спалювати 280 калорій - це навіть більше, ніж на тренажерах в залі. Але головне - це так весело! Ніякого примусу - дитина отримує задоволення від фізичного тренування.

Катання на роликах рекомендовано дітям від 3 років.

 

Ролики для дітей: конструкція

Стандартна конструкція роликових ковзанів - будь то дитяча або доросла модель - включає такі елементи:

  1. черевик з твердого поліуретану з підкладкою всередині;
  2. міцна рама, яка кріпиться до черевика. Оптимальною вважається алюмінієва рама;
  3. колеса з твердого поліуретану, які кріпляться на раму за допомогою спеціальних болтів;
  4. підшипники;
  5. елементи, за допомогою яких ковзани надійно фіксуються на нозі - шнурівка, бакля, п'ятковий ремінь.

 

Як правильно підібрати розмір роликових ковзанів?

При виборі роликів дуже важливо підібрати правильний розмір. Інакше кататися на них просто небезпечно. Визначити, що модель правильно підійшла, можна в процесі примірки. Про це свідчить:

- гомілковий суглоб не бовтається, черевик добре зафіксований на нозі;

- нога при катанні не завалюється всередину і не роз'їжджається назовні.

Рекомендується купувати роликові черевики на один розмір більше, щоб можна було одягати шкарпетки.

Якщо ж ви плануєте ролики дитячі купити в інтернет-магазині, доведеться підбирати розмір без примірки. Це трохи складніше, але цілком реально. Для цього скористайтеся таким алгоритмом:

- виміряйте стопу дитини. Для цього приставте ногу до стіни або іншої вертикальної опори і виміряйте за допомогою сантиметрової стрічки або лінійки відстань опори до кінчика великого пальця;

- до отриманої цифри додайте 0,5 сантиметрів;

- звіртеся з таблицями розмірів і виберіть необхідний. Ви без проблем знайдете її в інтернеті.

Окремо акцентуємо увагу на кількох моментах:

- ні в якому разі не можна проводити замір по устілці дитячого взуття. Вона буде на кілька міліметрів менше реальної стопи, а значить правильно визначити розміри не вийде;

- якщо є індивідуальні особливості стопи (надмірно широка або занадто вузька), краще проконсультуватися з продавцем перед покупкою. Він допоможе підібрати оптимальну модель для ніг з високим/низьким підйомом, з сильною виступаючими кісточками тощо.

 

Розсувні ролики дитячі: варіанти механізму регулювання розміру

Роликові ковзани дитячі часто оснащується можливістю регулювання розміру. Це виправдано - дитяча нога росте дуже швидко, а вам природно хочеться, щоб черевики прослужили не один рік. Боти з регулюванням розміру називають розсувними. Їх ключова відмінність - наявність особливого механізму, який дозволяє збільшувати/зменшувати розмір ковзанів на кілька розмірів. Підібрані за правилами черевики дозволить кататися в них зростаючый дитині до 4 сезонів - тобто вигода очевидна.

У дитячих розсувних роликах рухомий може бути п'ята або носок. Рухома п'ята частіше зустрічається в бюджетних моделях, така конструкція проста в експлуатації і досить надійна. Її недолік - при зміні розміру змінюється центр ваги. Це викликає певні складності на перших етапах - райдеру необхідно підлаштовуватися під зміну становища. Але на звикання йде небагато часу.

У моделях, в яких рухомим елементом є носок, такого недоліку немає. У таких роликових ковзанах розмір можна змінювати на 3-5 пунктів. Поки нога дитини настільки виросте, він якраз встигне зносити черевики.

Розсувний механізм в роликах буває трьох типів:

- кнопковим;

- гвинтовим;

- з кріпленням «санки».

Кнопковий варіант регулювання довжини - найпоширеніший. Він зручний, простий і надійний. Єдиний і не особливо значний недолік - довжину черевика можна змінювати тільки на повний розмір, регулювання на 0,5 пункту неможливе.

Основна перевага гвинтового механізму - регулювання з високою точністю, аж до 1-2 міліметрів. Ця система також досить проста і комфортна в експлуатації.

Кріплення «санки» зустрічається рідко. Для регулювання довжини фіксує механізм піднімають, а потім просувають вперед або назад (в залежності від мети - збільшити або зменшити розмір). Система надійна, але спочатку до неї доведеться звикнути. Для зміни розміру буде потрібний спеціальний ключ, він йде в комплекті з роликами.

Типи розсувного механізму співвідносяться з системами зміни розмірів, прийнятими серед брендів:

- кнопковий - система Push & Pull. Кнопка push зазвичай розташовується на задній частині черевика - досить її натиснути і змінити довжину платформи до бажаного показника;

- гвинтовий - Switch & Pull. Важіль (гвинт) перекладається у відкрите положення, платформа регулюється до потрібної довжини, після чого важіль повертається у вихідну позицію;

- «санки» - Screw & Pull. Купуючи черевики з такою системою, будьте готові до того, що дитина з нею не впорається, і підганяти ролики під розмір її ноги потрібно буде вам.

Ролики для дівчаток і ролики для хлопчиків: чи є різниця?

По суті відмінностей немає, конструкція «дівчачих» і «хлопчачих» моделей однакова. Різниця хіба що в колірному рішенні: навряд чи варто хлопцеві купувати рожеві черевики із зображенням принцес.

На що ще варто звернути увагу?

При покупці розсувних роликів радить обирати продукцію брендів з хорошою репутацією - це вже певні гарантії якості. Так, хороші відгуки про продукти від торгових марок Maraton, TEMPISH, Zelart, Scale Sports, Power Out, Best Roller. Сміливо вибирайте ролики від цих виробників.

Економніше і зручніше купити набір дитячих роликів. У нього, крім черевиків, входить необхідний захист - шолом, наколінники і налокітники, захист для долоньок і зручна сумка, в яку можна все це складати. Рекомендуємо купувати дитячі ролики із захистом, кататися без неї небезпечно.

Якщо ви зважилися ролики дитячі купити, Київ - це місто, в якому зробити це найпростіше. Пропозицій маса, але найбільший асортимент і привабливі ціни ви знайдете в інтернет-магазині Flash Skate. За 6 років роботи ми змогли довести, що пропонуємо найкращі умови та сервіс. Якщо ви проживаєте в іншому регіоні, все одно звертайтеся до нас - ми організуємо швидку доставку в будь-який населений пункт України.