Який вибрати скейтборд для початківців?

На даний момент в Україні попит на скейтборди для новачків зростає щомісяця! Причин кілька: Це зростання кількості скейт-парків у містах, не лише великих, але їх дедалі більше з'являється у маленьких містах із маленьким населенням; Є велика потреба організувати дозвілля для дітей та підлітків, розвивати їх здібності, та давати мотивацію для занять активним спортом на вулиці; Також, на даний момент скейтбординг офіційно став Олімпійським видом спорту, що відкриває нові можливості для майбутніх спортсменів.

 В Україні, як і в інших країнах, є велика кількість моделей та брендів скейтбордів для новачків, середнього рівня та про-райдерів. Але, зараз мало досвіду саме при виборі та покупці. За кілька років продажу наша команда магазину Flash Skate зіткнулася з багатьма упередженнями при виборі клієнтами скейтів. Наприклад:

1) Скейтборд для початківця має коштувати дешево. Від 149 до 500 грн у найближчому супермаркеті або найдешевший в інтернеті. Це дуже велика помилка! Скейтборд - це виріб з багатьох компонентів: 4 колеса, 8 підшипників, 4 гайки, 2 підвіски з амортизаторами, болти, дека з дерева в кілька шарів клена, зверху деки наждак. Велика кількість компонентів разом, хоча б початкової або середньої якості просто не можуть вартувати так дешево, як кофта в звичайному мас-маркеті.

2) Купимо спочатку простенький та дешевий, якщо сподобається, тоді підберемо дорогий і краще. Теж не найкраще рішення. Шансів що дитина, або будь-який новачок отримуватиме задоволення і матиме мотивацію кататись на найпростішому скейтборді, який не їде, наждак погано тримає зчеплення, підшипники вилітають і все це тарахтить і розвалюється під ногами, вкрай маленька. Найкраще у таких випадках купувати скейтборди з бюджетом 1500–2500 грн. Бувають винятки, але в середньому це так.

3) Щоб довго не вибирати, купимо найдорожчий, він точно підійде. Не завжди початківцю підійде щось найдорожче. Адже модель дорожче може бути тонко орієнтована під певний стиль катання, для про райдерів. Ширина деки, підвісок, клас підшипника та інше для новачків та Про найчастіше різні. І з таким скейтбордом новачкові буде не зручно вчитись, тому що сам скейт вже не розрахований на ці основи катання.

 Є ще багато варіантів, для яких можна написати окрему статтю, але ми навели основні. Можливо ви впізнали себе? =) Щоб допомогти нашим клієнтам, батькам та підліткам підібрати правильно скейтборд для новачків ми зробили ТОП 5 моделей з нашого магазину.

 

  1. Скейтборд Rocket 

Rocket Skateboards - англійський бренд, випускає багато товарів та запчастин для активного катання в скейт-парках та по вулицях. Бренд зробив цю модель саме для новачків. Тут середні параметри по всіх комплектуючих і є вибір у дизайні. Дизайни досить мінімалістичні, але багатьом нашим клієнтам приходять до душі. Має декілька розмірів деки від 7.38 до 8 дюймів. Підходить дітям та підліткам. Максимальна вага до 80 кг, але для більшого комфорту ми рекомендуємо брати до 70 кг. Колеса широкі, з великим покриттям зчеплення, дає середній набір швидкості. Є поздовжній конквейк, можна навчитися робити оллі, різні фліпи. Підвіска з маневреними бушингами легко повертає. Підвіска не підійде для слайдів по перилах, але для скейтбордистів-початківців такий функціонал в 99% випадках не потрібен.

 

  1. Скейтборд трюковий Birdhouse Stage 3 

 Birdhouse – відомий бренд у Світі скейтбордингу, родом з Каліфорнії. Бренд націлений на професіоналів та аматорів у скейтбордингу. Є багато варіантів, але ми хочемо виділити саме модель Stage 3. Вона ідеально підходить новачкам будь-якого рівня. Деки можна підібрати у різних розмірах, де ширина від 7.75” Дюйма до 8” Дюймів, довжина від 78 см до 80 см.

 Самі деки з міцного та пружного клена добре тримає навантаження і має невелику вагу. З ним зручно вчитися робити стрибок (оллі) та крутити фліпи. Підвіски тут без зайвого металу, що також дає легкість. При цьому виробник вказує максимальну вагу до 100 кг, а отже, цей легкий компліт ще й дуже міцний. Колеса тонкі і жорсткі - дає швидкий розгін і менше втрати швидкості після стрибків. Підшипник abec7 - для початківців та середнього рівня його достатньо, міцний, хороший накат. Болти в підвісках трохи втоплені, підійде для навчання слайдів по поруччям.

 

  1. Скейтборд трюковий Enuff Skully Скейтборд Enuff Skully

 Enuff Skateboards – популярний в Україні та всьому світі англійський бренд скейтбордів. У нашому магазині найхітовіша модель для новачків від бренду це - Skully. Ми дуже радимо звернути увагу саме на цей варіант. Розмір деки один – ширина 7.75” Дюймів та довжина 80 см. Середній розмір для дітей та підлітків. Дека зроблена з міцного клена в 7 шарів, дошки від Enuff дуже міцні та довговічні. Також, у них дуже чіпкий наждак, зводить ковзання дошкою до мінімуму і його вистачить на довше. Колеса трохи м'якше ніж зазвичай - 90А. Для початківців це нормально, тому що їм важливіше освоїти баланс та ази катання на скейтборді, а з м'якими колесами це зробити легше, але вони не такі гарні для утримання постійної швидкості після трюків.

 Підвіска скейтборду 129 мм, це вужче ніж у дорожчих моделей (139 мм), робить скейт маневреним, але не таким стійким. Але й 139 мм підвіски для більших та дорослих райдерів.

 

  1. Скейтборди Tony Hawk 

 Tony Hawk Skateboards – американський скейтборд бренд з ім'ям одного з найвідоміших скейтбордистів в історії Tony Hawk. Практично всі моделі з доступних серій від Series 180 до Series 360 підходять новачкам і середній мінус рівень.

 Основна місія компанії це зробити скейтбординг доступнішим для всіх і тому вони націлені на хороші дошки з великим діапазоном розмірів та середніми характеристиками, які ідеально підходять дітям, підліткам та дорослим аматорам. Деку можна підібрати практично у всіх розмірах, починаючи з 7.25” дюйма для найменших та для 8” дюймів для середнього та великого райдера. Підшипники міцні з хорошим накатом, клас точності від abec3 до abec5, з практики можемо сказати, що для початківців такі характеристики саме те, що потрібно, тим більше це робить сам скейтборд більш доступним за ціною.

 Дуже великий акцент тут роблять на дизайни, вони яскраві і круті, будь-яка дитина, підліток і навіть дорослий зможе підібрати щось для себе. Для початківців гідний варіант, особливо якщо ви впевнені, що скейтборд саме для аматорського катання і для перших кроків у скейтбордингу.

 

  1. Скейтборди GLOBE 

 Globe Skateboards – австралійський бренд скейтбордів, круїзерів та лонгбордів з дуже великою історією від 1994 року. Компанія використовує лише найкращі матеріали та технології для виробництва дошок. Якість тут на верхньому рівні.

  Ми рекомендуємо брати такі скейтборди початківцям із зазором на майбутнє! Якщо ви впевнені, що Ви або ваша дитина має бажання займатися скейтбордингом, рости і розвиватися в цьому напрямку. Тому що характеристики в цих моделях не для початківців, а для хорошого середнього рівня і навіть професійного скейтбордингу в парковому та стріт катанні. Але вони також будуть ще комфортними при самому початку навчанні.

 Ці скейтборди із середнім конквейком, загнутою дошкою, підходять для навчання будь-яких трюків у стріт та парк катанні. Підвіски стоять від бренду Tensor – одних із найтоповіших на ринку. Будь-які слайди та стрибки будуть доступні для вас.

 

 Якщо у вас залишилися питання, або вам потрібна допомога у підборі скейтборду для райдера-початківця, пишіть їх у коментарях під цією статтею в нашому блозі. Наша команда Flash Skate із радістю відповість вам.