Основні види скейтів

  1. Класичний трюковий скейт
  2. Лонгборд
  3. Круїзер
  4. Пенні борд

Скейтборди бувають різними, деякі з них не схожі на звичні класичні моделі. Всі вони мають спільну конструкцію: дошка (дека) та колісна база з підвіскою та амортизаторами.

Дека скейту виготовляється із дерева, пластику чи поліпропілену. Зустрічаються варіанти з алюмінію та скловолокна, але вони дорогі та призначені для профі. Підвіски бувають алюмінієвими й сталевими. Перші легші, другі міцніші.

Важливий елемент будь-якого скейту – колеса. Вони відрізняються за матеріалом (ПВХ або каучук), розміром (від 4 до 7 см) та підшипниками (АВЕС 3, 5,7 та 9). Маленькі колеса маневрені та вимагають ідеально рівного покриття, великі - швидкісні й мають гарну прохідність.

До основних різновидів скейтів відносяться такі:

  • класика (трюковий): підходить і для новачків, і для майстрів
  • лонгборд: призначений для швидкої їзди як по рівній поверхні, так і по схилах
  • круїзер: компактна модель для їзди містом
  • пенніборд: ідеальний варіант для дітей та підлітків.

Якщо говорити про розмір деки скейту, то існують дві великі групи:

  • довгі – понад 80 см, чудовий варіант для швидкісної їзди;
  • короткі – менше 80 см, використовуються переважно для виконання трюків або ж моделі для дітей.

Скейти відрізняються один від одного не тільки за розміром, але й за формою. Вибір того чи іншого виду залежить не стільки від стилю катання, скільки від вподобань райдера. Можна виділити декілька типів скейтбордів:

  • New School: класична овальна дека з піднятими носом і тейлом. Універсальна форма, яка підходить як для трюків, так і для катання містом або в рампі.
  • Old School: скейт із овальним широким носом та тупим тейлом, колісна база трохи зміщена вперед. Така дека користується популярністю у професіоналів.
  • Freestyle: вузький скейтборд без кіктейлів (піднятих частин) для "танцю" на колесах.
  • Freeboard: професійна модель із 6 колесами.
  • Surfskate (snakeboard): складається із трьох рухомих елементів. Скейт не призначений для трюків, катання на ньому схоже на рух хвилями.
  • Wavebord та Ripstik: скейтборди з двох частин. Для керування ними необхідно переносити вагу з однієї ноги на іншу та змінювати нахил тіла.

Описані різновиди скейтів основні, крім них існують рідкісні моделі, наприклад, флоуборд на 14 колесах, що імітує катання на серфі, електричний скейт з гальмами.

Трюковий скейтборд

Трюковий скейт – це класика. Він підійде як новачкові, так і досвідченому райдеру. На класичному скейтборді можна виконувати трюки, стрибки, кататися на рівній та вигнутій поверхні з гарним покриттям. Він не призначений для довгих дистанцій, великої швидкості та тротуарів з тріщинами та нерівностями.

Відмінні риси трюкового скейту - конкейв, вузька та жорстка підвіска, невеликі колеса з мінімальною амортизацією. Довжина деки – 76-80 см, ширина – 18-23 см. Найкраща класика виготовлена ​​з тонких склеєних між собою шарів деревини канадського клена.

Лонгборд

Довгий та стійкий лонгборд здатний розвивати велику швидкість. Такий вид скейту не зовсім зручний в умовах міста, адже він важкий та громіздкий. На ньому вкрай складно виконувати трюки, проте можна швидко з'їхати по схилу. Хоча серед сучасних лонгбордів є й особливі, призначені для фрістайлу та танцю. Вони мають конкейв та більш м'яку підвіску.

Лонгборд легко впізнати по широкій та довгій (від 83 до 120 см) дошці, м'яким та великим колесам. Подібна конструкція дозволяє розвивати величезну швидкість під час їзди гірським серпантином. Досвідчені спортсмени розганяються до 100 км\год! При такому розгоні райдеру потрібен професійний мотозахист.

Через великий розмір лонгборд часто обирають новачки. На ньому легко утримувати баланс, але потрібно пам'ятати, що велика відстань між підвісками не дозволить зробити поворот із маленьким радіусом.

Круїзер

Компактний маневрений круїзер – найкращий вид скейту для катання містом. На ньому можна маневрувати серед людей, великі та м'які колеса забезпечують комфортну їзду нерівним асфальтом.

Зовні круїзер схожий на лонгборд, але має рівну носову частину, зміщені вперед колеса і він набагато менший. Ширина скейтборду-круїзера – від 18 до 23 см, довжина – від 67 до 78 см. Завдяки невеликим розмірам його зручно брати із собою, їздити з ним у громадському транспорті, зберігати у квартирі. Ця модель підходить як новачкам, так і майстрам.

Пенні борд

Пенні скейтборд, він же пенніборд, пластборд – це зменшений круїзер. Він виготовлений з міцного пластику, підходить для райдерів будь-якого рівня та особливо популярний серед дітей. Пенні легкий та маленький, його довжина не перевищує 68 см. Скейтборд з декою 54 см цінується за маневреність, але початківцям він швидше за все здасться хитливим, тому краще віддати перевагу моделі трохи більшого розміру.

Практично в будь-якому магазині спорттоварів представлені пенніборди різних кольорів, є навіть із колесами, що світяться. Яскравий дизайн та компактність роблять цей вид скейту найкращим для дітей. Пластборд – це не трюкова модель, вона призначена для їзди містом. Якісний пенні має поліуретанові колеса та м'яку дошку, яка прогинається під вагою людина, яка на ній стоїть.

Різновидів скейтбордів дуже багато. Вибір конкретної моделі залежить від досвідченості райдера та стилю катання. Головне, щоб скейт був якісний, адже безпека спортсмена безпосередньо пов'язана з його міцністю. І, звичайно, обов'язково потрібен спеціальний захист: шолом, наколінники, налокітники, щитки.